Al’York’tan yeni albüm: Debut!

Yerli alternatif müzik sahnesinin başarılı dörtlüsü Al’York geçtiğimiz günlerde 4 şarkılık Debut isimli yeni EP’sini bizlerle buluşturdu!

Peki Al’York kimdir?

2015 Mayıs ayının sonunda Ankara’da kurulan Al’York vokal ve klavyede Alp, gitarda Ediz, davulda Renan, bas ve vokallerde Gizem’den oluşuyor. Kendi bestelerinden oluşan setleriyle sahnede nefes almayı seven bu 4 kişi elektronik, indie, rock, punk ve blues müzikten besleniyor. İlk konserlerini Seğmenler Parkı Amfi Tiyatroda verdikten sonra Ankara Manhattan’da ilk bar konserlerini gerçekleştirdiler. Ardından Galata Kulesi’nin dibinde kendi besteleri olan ‘Deal is a Deal’ akustik performansıyla dinleyici kitlesine seslerini duyurmaya başladılar.

Aynı sene içinde Ankara Noxus’ta birçok konser verdiler. Bunlardan birisi kendi konserleriydi, bir diğeri ise Sokak hayvanlarına destek amaçlı yapıldı. Ve aynı zamanda Noxus’ta The Away Days’le birlikte sahne aldılar. Bu konser sonrasında The Away Days’le birlikte ufak bir turne gerçekleştirdiler. Bu turne kapsamında Eskişehir Peyote ve İstanbul Karga’da çaldılar. ODTÜ Alternatif Müzik Günleri’nde headliner olarak sahne aldıktan sonra birçok kişinin dikkatini çekmeyi başaran Al’York sonrasında ODTÜ 21. Geleneksel Rock Şenliği’nde The Ringo Jets’in hemen öncesinde sahneyi devraldı.

alyorktan-yeni-album-debut

Al’York yeni EP’si Debut için aşağıdaki tanıtımı bizlerle paylaştı.

Başarılı grubun yeni EP’si Spotify, I Tunes ve Bandcamp‘ten dinlenebilir ve satın alınabilir durumda. Grubu ayrıca buradan takip edebilirsiniz.

 

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.