Arka Planda Kalmayı Sevmeyen 5 Alternatif Çellist!

Çellonun sadece klasik müzik enstrümanı olmadığını kanıtlayan, cover yapmaktan öteye gidebilen 5 alternatif çellist sizin için bir arada! 

  • Menton J. Matthews’in 2006’daki ilk trip hop projesi. Aslen ressam, illüstratör ve karikatürist olarak tanınan Matthews, bu sefer de kulaklara hitap etmek istemiş.

  • Alternatif çellist, vokalist ve “avant singer-songwriter” olarak tanınan Laura Moody, klasik müzikten hip hop’a, alternatiften deneysel müziğe kadar farklı tarzları benimsiyor, moduna göre besteliyor.

  • Bestelerini film ve dans performanslarında sunan, canlı performansı mutlaka izlenmesi gereken bir çellist. Biraz melankolik olduğunu baştan belirtelim.

  • “Tek kişilik orkestra” olarak betimlenen Zoe Kaeting’i ilk olarak Rasputina ile tanıdık. Müziğini, ayağıyla kontrol ettiği laptop’uyla loop’a alıyor, böylece tek başına orkestralara taş çıkartıyor.

  • Fransız-Kanadalı çellist Jorane için çellonun Tori Amos’u deniyor. Sesi ve çellosuyla alternatif müziğe bambaşka bir lezzet getiren Jorane, çello çalarken şarkı söyleyebilen nadir çellistlerden.

Burcu Gizem Özkök

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.