BEVERLY HILLS, CA - NOVEMBER 09: Actor George Clooney attends the BAFTA Los Angeles Britannia Awards at The Beverly Hilton Hotel on November 9, 2013 in Beverly Hills, California. (Photo by Jason LaVeris/FilmMagic)

George Clooney’nin Doğum Gününe Özel En İyi 5 Performans!

Bugün ünlü aktör George Clooney’in doğum günü. Son 20 yıldır Hollywood’un en karizmatik aktörü olarak gösterilen Clooney’in 5 performansını doğum gününde paylaşmak istedik.

O Brother, Where Art Thou? (Nerdesin Be Birader?) [2000]

Mississipi Cezaevi’nde tutuklu olan Everett Ulysses McGill (George Clooney), taş kırarak daha fazla zaman kaybetmek istemez. Kandırdığı iki zavallı mahkumla birlikte, toprağa gömülü bir hazineyi aramak için, prangalarından bile kurtulmadan hayatlarının en maceralı yolculuğuna çıkarlar.

George Clooney, canlandırdığı Everett karakteriyle ilk Altın Küre ödülünü aldı.

968full-o-brother,-where-art-thou--screenshot

Good Night, and Good Luck (İyi Geceler, İyi Şanslar) [2005]

İyi Geceler İyi Şanslar, 1950’lerin Amerikasında radyo-televizyon gazeteciliğinin ilk günlerinde geçen bir hikâyeyi konu alıyor. Televizyon haberciliğinin öncülerinden Edward R. Murrow (David Strathairn), Senatör Joseph McCarthy ve Amerikan Karşıtı Eylemler Senato Komitesi (Daimi Soruşturma Alt Komisyonu) arasındaki sürtüşmeleri, kronolojik bir perspektif içerisinde ele alıyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini George Clooney’in üstlendiği “İyi Geceler, İyi Şanslar” filmi 6 dalda Oscar adaylığıyla Clooney’in yönetmenlikte de başarılı olduğunu göstermiş oldu.

goodnight

Syriana [2005]

Washington’dan Houston’a ve ordan Ortadoğu’ya kadar uzanan, uydu görüntü destekli karşı saldırıların olduğu, büyük adamlarının tuzağa düşürüldüğü, prenslerin, casusların, iktidar peşinde koşanların, petrol yatak işçilerinin ve teröristlerin ölümcül ve aldatıcı hareketleriyle dolu yolsuzlukları ortaya çıkarıyor…

Bob Barnes rolü ile Clooney en iyi yardımcı oyuncu Oscar’ını kazandı.

ewCwsIDxF0uCSdYC2x8wsGGzpQ2

From Dusk Till Dawn (Gün Batımından Şafağa) [1996]

Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazdığı, Robert Rodriguez’in yönetmenliğini üstlendiği film.

Seth Gecko (George Clooney) ve Richard Gecko (Quentin Tarantino)’nun Meksika’ya kaçışını konu alan film ilk yarısında bir yol filmiyken diğer yarısında bir korku filmine dönüşür.

from-dusk-till-dawn

Burn After Reading (Aramızda Casus Var) [2008]

Yönetmenliğini ve senaristliğini Coen kardeşlerin üstlendiği Burn After Reading komedi, suç türünde bir film.

Osborne Cox(John Malkovich) CIA’den kovulunca intikam almak düşüncesiyle gizli bilgileri bir CD’ye kaydeder. Cox’ın eşi Katie(Tilda Swinton) CD’yi çalar ve spor salonunda unutur. Salon yöneticisi Linda (Frances McDormand) ve çalıştırıcısı Chad (Brad Pitt), Cox’a şantaj yapmaya başlarlar. Katie’nin birlikte olduğu Harry (George Clooney) olaya dahil olunca ortam daha da karmaşıklaşır…

burn_after_reading01

 

Ömer Demir Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.