Gorillaz karakterlerini ne kadar tanıyorsunuz?

28 Nisan’da yeni albümü “Humanz”ı yayınlamaya hazırlanan Gorillaz yeni video klipleriyle bizleri gönlümüzden fethetmeyi başarmıştı. Her video klibinde Jamie Hewlett çizimleriyle çizgi roman hikayelerle farklı konuları eleştiren Gorillaz, toplamda 6 karakterden oluşuyor. Peki Gorillaz karakterlerini ne kadar tanıyorsunuz?

2-D (vokalist, klavye)


Damon Albarn’in karakteri olan 2-D’nin gerçek ismi Stuart Tusspot’tur. Grubun en sakin ve normale yakın kişiliğe sahip sayılabilecek üyesidir.

Murdoc Niccals (bas gitar)


Phil Cornwell’in karakteri olan Murdoc psikolojisi bozuk, sadist, sapık ruhlu ve kadınlara düşkün bir kişidir. Grubun en anormal üyesidir ama çoğu internet sitelerine göre Murdoc Gorillaz’in en iyi üyesidir ve birçok hayran sitesi mevcuttur. İngiltere’de yapılan bir ankette satılan Gorillaz ürünleri arasında en çok Murdoc’un ürünlerinin tercih edildiği ortaya çıkmıştır.

Russel Hobbs (bateri)


Remi Kabaka’nin karakteri olan Russel’in garip bir özelliği vardır; uyuduğu zaman onun kötü niyetli hayaleti ortaya çıkar ve dünyaya karanlığın hükmetmesini sağlamak için uğraşır. Yemek yapmak, tamirat hobileridir.

Noodle (gitarist, vokal)


Haruka Kuroda’nın karakteri olan Noodle grubun kadın üyesidir. Gruptaki herkes ondan korkar çünkü Uzakdoğu Dövüş Tekniklerinin ustasıdır. Dünya çapında büyük fan kitleleri oluşturmuş olan Noodle kendini bir FedEx kutusu içinde Japonya’ya kargolaması ile bilinir.

Del


Russel’in kötü niyetli hayaletidir. “Clint Eastwood” ve “Rock The House” kliplerinde görünmekte olup, grubun Gorilla Bite adındaki kısa filmlerinden “Jump The Gut” adlı bölümünde de gözüküyor.

Paula Cracker


2-D’nin eski kız arkadaşıdır ve grubun birkaç şarkısında gitaristlik yapmıştır. Noodle ondan nefret eder.

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.