İllüstratör Emre Karacan’dan yepyeni bir çizgi roman: ”Göçebe”!

Dış Kapı bölümümüzde bu hafta Türk illüstratör ve çizer Emre Karacan‘ın yeni çizgi roman projesi var. Kendisiyle yeni çizgi romanı Göçebe ile ilgili bol bol muhabbet ettik ve proje hakkında sizlere detaylı bilgiler sunduk.

 

Arafta Kalmış bir çizgi roman Karakteri ”Göçebe”

”Fareyle dost olmadan evvel, kendi damarlarımı kemirmeyi öğrendim.”

Göçebe, Emre Karacan tarafından 2013 yılında ilk eskizlerinin atılmasıyla ortaya çıkmış bir çizgi roman karakteri. Karakterin gerçek adı Olfaro Kardo olup hikaye dünyadan sonrayı (A.W.) kapsamakta. Öncelikle dünyayı yok edip olayın geçeceği gezegene odaklanma hedeflenilmiş.

illustrator-emre-karacandan-yepyeni-bir-cizgi-roman-gocebe
Göçebe karakteri, yeni gezegende yaşadığı olayları dünyadaki atalarının zihin kalıntılarıyla aşıyor, o kalıntıları silah olarak kullanıyor. Baş düşmanı Talis ile kıyasıya zeka dolu bir savaşa adım atmak için önce mekanları tanımlıyor, kendine kocaman bir kalkan oluşturuyor. Gittiği her yerde farklı şeyler tadıyor, onları yutarak devam ediyor.

Birçok çizgi romanda hangi karakter iyi hangisi kötü baştan belirlenmiş olduğundan bu durumu daha farklı kılmak için karakterin yaratıcısı okuyucuyu ikiye bölmek istiyor. Göçebe veya Talis? Hangisine daha yakın hissedilirse izleyicinin onu seçmesini istiyor. Çünkü hikaye iki karakterin yolu ile devam edecek.
illustrator-emre-karacandan-yepyeni-bir-cizgi-roman-gocebe (2)
Bu hikayenin çizgi roman aşamasından önce, karakterin tanıtımı ve nasıl bir mekanda geçeceğine dair karakter ile ”ön tanışma” yapabilmek için yaratıcısı bir teaser hazırlamış.
Animasyonun cel animasyon tekniği ile yapılmakla birlikte animasyonun çizimi, boyaması ve bütün tasarımları Emre Karacan’a ait. Bu nedenden ötürü gelecek olan çizgi romanın da nasıl bir şey olacağını şimdiden görebiliyoruz.

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.