Kitap Okurken Müzik Gayet Dinlenebilir Playlist’i!

Yeni bir kitaba başlama düşüncesi sıkıcıdır arkadaşlar. Zahmetlidir bir kere. Ayrıca bir o kadar da zorlu bir eylemdir. Sessizlik ister. İyi ışık ister. Rahat edebileceğiniz bir ortam ister. Faturaları nasıl ödeyeceğinizi bir süre ertelemenizi, Instagram’da en son kaç kalp aldığınızı, dahası sevdiceğinizi bir süre aklınızdan çıkarmanızı ister. Kısacası ister de ister…

Olay sadece harfleri soldan sağa taramak değildir yani. Eh, hazır bunca şey istemişken, biraz da konsantrasyon ister. Aklınızı boş bir sahne yapmanızı, tüm karakterleri orada canlandırmanızı ister. Bir de bu karakterlerden birini kendinize yakın görmelisiniz. Ortak noktaları bulmalısınız ki, sayfaları uçuşturabilesiniz.

Ancak tüm bu isteklere rağmen, bir bakmışsınız ki 50. sayfaya gelmişsiniz. Yolu kısmen yarılamışsınız. Dahası evlat gibi isteği tükenmeyen bu cisim birdenbire en yakınınız filan oluvermiş. Hatta hayatınıza yeni bir insan gibi dahil olmuş, kopamaz hale gelmişsiniz. Hazır siz kendisiyle bu kadar yakınlaşmışken, biz de bu anınızı ödüllendilerim istedik. Kelimelerin önüne geçmeyecek bir müzik listesi hazırladık sizlere. Buyurun, buradan açın. Kitap okurken müzik dinlenmez klişesini devirin gitsin.

Burcu Gizem Özkök

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.