Tanışın, pişman olmayın: karşınızda SilverLiners

Son 10 yılın alternatif müzik sahnesine bir fabrika misali yeni ve hatırı sayılır grup kazandıran memleketi Ankara’nın bağrından kopup gelen yeni bir cevherle karşı karşıyayız. Üstelik bu sefer grubumuz Ankara ekolünü İngilizce sözlerle harmanlıyor.

 

Ankara’nın kavurucu sıcağında 2014 ortasında kurulan SilverLiners 2015’te “Scary Superstition”, 2016 başında ise “Aladdin” isimli teklilerini yayımladı. The Beatles, Radiohead, Coldplay, Oasis gibi Brit rock’ın veteranlarından aldığı ilhamı kendi tarzıyla harmanlayarak final sound’una ulaşan grup başkentte Noxus Bar, IF Performance Hall, Manhattan gibi mekânlarda performanslarına devam ediyor. Grup, uzun zamandır üzerinde çalıştığı H I G H F L Y başlıklı kısaçalarlarını 12 Ağustos’ta servis etti. EP’de mixing The Away Days’in sesi yüzü Can Özen’e, mastering ise ArtlineMastering’den Hakan Nart’a ait.

 

H I G H F L Y’ın teşhir edilen ilk teklisi ise grubun uzaklara gitme isteğini ziyadesiyle major melodilerle anlattığı “Just Ride”.Dörtlünün Brit aranjmanlara dönük yüzünü gösterdiği, güçlü vokali ve üflemeleriyle öne çıkan parça, yazın son günlerini yaşadığımız şu günlerde hem yeni sezona, hem çıkılacak yepyeni yollara, hem de müziğe dair ümitleri en iyimser biçimde yükseltiyor.

 

Tanışın, pişman olmayacaksınız. “Onları kimseler dinlemiyorken ben dinliyordum” diyebilmeniz içinse link tam aşağıda.

Triphop Türkiye Hakkında

Bir Cevap Yazın

Or

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.